SMB2EZ5.6D5-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMB2EZ5.6D5-TP
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ZENER DO214AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 2 V
Series -
Package / Case DO-214AA, SMB
Power - Max 2 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms