Casa / TVS Diodes / SMBJ11CA/TR7
minImg
SMBJ11CA/TR7
YAGEO
Prodotto No:
SMBJ11CA/TR7
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
SMBJ, DO-214AA, 11V, 18.2V, REEL
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V