Casa / TVS Diodes / SMBJ130A/TR13
minImg
SMBJ130A/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMBJ130A/TR13
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
SMBJ, DO-214AA, 130V, 209V, REEL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V