Casa / TVS Diodes / SMBJ210A/TR7
minImg
SMBJ210A/TR7
YAGEO
Prodotto No:
SMBJ210A/TR7
Descrizione:
SMBJ, DO-214AA, 210V, 340V, REEL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 237V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 340V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 210V