Casa / TVS Diodes / SMBJ6.5A-AT/TR13
minImg
SMBJ6.5A-AT/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMBJ6.5A-AT/TR13
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
SMBJ, DO-214AA, 6.5V, 11.2V, AUT
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJ-AT
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V