SMBZ5921B-M3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBZ5921B-M3/52
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
DIODE ZENER 6.8V 550MW DO214AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 5.2 V
Series -
Package / Case DO-214AA, SMB
Power - Max 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms