Amphenol Piher Sensing Systems
Prodotto No:
SMC10V10-103A2020-TA
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
10MM CARBON/CERMET POTENTIOMETER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$4.5885
$4.5885
10
$4.0185
$40.185
25
$3.58796
$89.699
50
$3.3725
$168.625
100
$3.300775
$330.0775
250
$3.157268
$789.317
500
$2.583202
$1291.601
1000
$2.224425
$2224.425
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | M7 x 0.75 |
| Actuator Diameter | 0.157" (4.00mm) |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Round |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Actuator Length | 1.181" (30.00mm) |
| Number of Turns | 1 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | - |
| Product Status | Active |
| Rotation | 235° |
| Series | SMC-10 |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W |
| Mfr | Amphenol Piher Sensing Systems |
| Resistive Material | Cermet |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Size - Body | Round - 0.461" Dia (11.70mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Taper | Linear |
| Adjustment Type | Top Adjustment |