Casa / TVS Diodes / SMCJ100CA/TR7
minImg
SMCJ100CA/TR7
YAGEO
Prodotto No:
SMCJ100CA/TR7
Descrizione:
SMCJ, DO-214AB, 100V, 162V, REEL
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V