Casa / TVS Diodes / SMCJ45CA/TR13
minImg
SMCJ45CA/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMCJ45CA/TR13
Descrizione:
SMCJ, DO-214AB, 45V, 72.7V, REEL
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V