Casa / TVS Diodes / SMCJ6.5CA/TR13
minImg
SMCJ6.5CA/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMCJ6.5CA/TR13
Descrizione:
SMCJ, DO-214AB, 6.5V, 11.2V, REE
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 134A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V