Casa / TVS Diodes / SMCJ7.5CA/TR7
minImg
SMCJ7.5CA/TR7
YAGEO
Prodotto No:
SMCJ7.5CA/TR7
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
SMCJ, DO-214AB, 7.5V, 12.9V, REE
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 116.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V