Casa / TVS Diodes / SMCJ78A/TR13
minImg
SMCJ78A/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMCJ78A/TR13
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
SMCJ, DO-204AB, 78V, 126V, REEL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V