SMZJ3802BHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMZJ3802BHE3/52
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 27.4 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AA, SMB
Power - Max 1.5 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 38 Ohms