WIMA
Prodotto No:
SNMPT041507I3AKS00
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SNUBBER MKP 1.5 F 1600 VDC 31X46
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 1.811" (46.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Screw Terminals |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.634" L x 1.220" W (41.50mm x 31.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP |
| Voltage Rating - DC | 1600V (1.6kV) |
| Package / Case | Rectangular Box |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |