WIMA
Prodotto No:
SNMPU034707GD2JSSD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SNUBBER MKP 0.47 F 2000 VDC 20X3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 1.555" (39.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Screw Terminals |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP |
| Voltage Rating - DC | 2000V (2kV) |
| Package / Case | Rectangular Box |
| Voltage Rating - AC | 700V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |