onsemi
Prodotto No:
SNSS20101JT1G
Produttore:
Pacchetto:
SC-89-3
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TRANS NPN 20V 1A SC89-3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.37905
$3.7905
100
$0.257925
$25.7925
500
$0.193439
$96.7195
1000
$0.145074
$145.074
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | - |
| Frequency - Transition | 350MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 220mV @ 100mA, 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20 V |
| Supplier Device Package | SC-89-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | SC-89, SOT-490 |
| Power - Max | 225 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 100mA, 2V |
| Base Product Number | SNSS20101 |