Rohm Semiconductor
Prodotto No:
SP8K24FRATB
Produttore:
Pacchetto:
8-SOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
4V DRIVE NCH+NCH MOSFET (CORRESP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.3015
$1.3015
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1400pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 21.6nC @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 25mOhm @ 6A, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 45V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 2W |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 6A (Ta) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SP8K24 |