Rohm Semiconductor
Prodotto No:
SP8K80TB1
Produttore:
Pacchetto:
8-SOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
10V DRIVE NCH+NCH MOSFET: COMPLE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.7955
$1.7955
10
$1.49245
$14.9245
100
$1.18807
$118.807
500
$1.005309
$502.6545
1000
$0.852996
$852.996
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | - |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 23.5pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 3.8nC @ 10V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 11.7Ohm @ 250mA, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 5V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 500V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 2W (Ta) |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 500mA (Ta) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SP8K80 |