STMicroelectronics
Prodotto No:
SPV1001N30
Produttore:
Pacchetto:
8-PQFN (5x6)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE GEN PURP 30V 12.5A 8PQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Speed | - |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-PQFN (5x6) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 30 V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerVDFN |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 5 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -45°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 12.5A |
| Base Product Number | SPV1001 |