SQM200JB-62K
YAGEO
Prodotto No:
SQM200JB-62K
Descrizione:
RES 62K OHM 5% 2W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 62 kOhms
Series SQM
Power (Watts) 2W