SQM300JB-6K2
YAGEO
Prodotto No:
SQM300JB-6K2
Descrizione:
RES 6.2K OHM 5% 3W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 6.2 kOhms
Series SQM
Power (Watts) 3W