SQM500JB-2K7
YAGEO
Prodotto No:
SQM500JB-2K7
Descrizione:
RES 2.7K OHM 5% 5W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.7 kOhms
Series SQM
Power (Watts) 5W