Panjit International Inc.
Prodotto No:
SR24-AU_R1_000A1
Produttore:
Pacchetto:
SMA (DO-214AC)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.3781
$3.781
100
$0.226955
$22.6955
500
$0.210159
$105.0795
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 98pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMA (DO-214AC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 40 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 500 mV @ 2 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | SR24 |