Panjit International Inc.
Prodotto No:
SRM54AV_R1_00001
Produttore:
Pacchetto:
SMB (DO-214AA)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 45V 5A SMB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3686
$3.686
100
$0.25593
$25.593
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 350pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMB (DO-214AA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 210 µA @ 45 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 490 mV @ 5 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 5A |
| Base Product Number | SRM54 |