Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
SS0 1101A
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
BASIC SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
125
$2.4985
$312.3125
500
$2.3655
$1182.75
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.346" (8.80mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 6.118gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 50gf |
| Overtravel | 0.039" (1.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | SS0 1101 |
| Differential Travel | 0.040" (1.0mm) |