Panjit International Inc.
Prodotto No:
SS0540_R1_00001
Produttore:
Pacchetto:
SOD-123
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD123
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.247
$0.247
10
$0.171
$1.71
100
$0.0836
$8.36
500
$0.06973
$34.865
1000
$0.04844
$48.44
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 20 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOD-123 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 510 mV @ 500 mA |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Base Product Number | SS0540 |