onsemi
Prodotto No:
SS1003EJ-TR
Produttore:
Pacchetto:
4-ECSP1608
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RECTIFIER DIODE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
3806
$0.076
$289.256
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 10 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 4-ECSP1608 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 360 µA @ 15 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-UFDFN |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 450 mV @ 1 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Base Product Number | SS1003 |