MDD
Prodotto No:
SS1150
Produttore:
Pacchetto:
SMA
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 150V 1A SMA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 80pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 150 V |
| Series | SMA |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Mfr | MDD |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |