Micro Commercial Co
Prodotto No:
SS1200HE3-LTP
Produttore:
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 200V 1A DO214AC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.25935
$2.5935
100
$0.15542
$15.542
500
$0.143925
$71.9625
1000
$0.097869
$97.869
2000
$0.090098
$180.196
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 35pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 1 A |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -50°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | SS1200 |