onsemi
Prodotto No:
SS16FA
Produttore:
Pacchetto:
SOD-123FA
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123FA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.35055
$3.5055
100
$0.218405
$21.8405
500
$0.149435
$74.7175
1000
$0.11495
$114.95
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 55pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | SOD-123FA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 400 µA @ 60 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | SOD-123W |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 700 mV @ 1 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | SS16 |