Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
SS16L R3G
Produttore:
Pacchetto:
Sub SMA
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SUB SMA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.532
$0.532
10
$0.45695
$4.5695
100
$0.34143
$34.143
500
$0.268299
$134.1495
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | Sub SMA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 400 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-219AB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 700 mV @ 1 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | SS16 |