Micro Commercial Co
Prodotto No:
SS210-LTP
Produttore:
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO214AC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.2812
$2.812
100
$0.17499
$17.499
500
$0.119738
$59.869
1000
$0.092112
$92.112
2000
$0.082906
$165.812
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 50pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 2 A |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | SS210 |