Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
SS25
Produttore:
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RECTIFIER DIODE, SCHOTTKY, 2A, 5
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1876
$0.152
$285.152
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 400 µA @ 50 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 700 mV @ 2 A |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 125°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |