Panjit International Inc.
Prodotto No:
SS3060HE-AU_R1_000A1
Produttore:
Pacchetto:
SOD-123HE
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SOD123HE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.32775
$3.2775
100
$0.1653
$16.53
500
$0.146471
$73.2355
1000
$0.11399
$113.99
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 125pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-123HE |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 60 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | SOD-123H |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 650 mV @ 3 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Base Product Number | SS3060 |