onsemi
Prodotto No:
SS39
Produttore:
Pacchetto:
SMC (DO-214AB)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 90V 3A SMC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.798
$0.798
10
$0.6954
$6.954
100
$0.481175
$48.1175
500
$0.402078
$201.039
1000
$0.3422
$342.2
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | SMC (DO-214AB) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 90 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 3 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 90 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Base Product Number | SS39 |