Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
SSM 0007C
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BASIC SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
30
$2.5365
$76.095
150
$2.299
$344.85
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.331" (8.40mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 25gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | SSM 0007 |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |