Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
SSM 0139H
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
BASIC SWITCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | - |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | SSM 0139 |
| Differential Travel | - |