SMC Diode Solutions
Prodotto No:
SST41Z-800B
Produttore:
Pacchetto:
TO-3P Insulated
Batch:
-
Descrizione:
800V 40A TO-3P 3-QUAD TRIAC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$5.662
$5.662
10
$4.7538
$47.538
100
$3.845695
$384.5695
500
$3.418423
$1709.2115
1000
$2.927026
$2927.026
2000
$2.756112
$5512.224
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 80 mA |
| Configuration | Single |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 70 mA |
| Triac Type | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-3P Insulated |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Package | Tube |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 40 A |
| Base Product Number | SST41 |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 400A @ 50Hz |