Rohm Semiconductor
Prodotto No:
SSTA06T116
Produttore:
Pacchetto:
SST3
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TRANS NPN 80V 0.5A SST3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.28405
$2.8405
100
$0.19342
$19.342
500
$0.145084
$72.542
1000
$0.108804
$108.804
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |
| Supplier Device Package | SST3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 350 mW |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V |
| Base Product Number | SSTA06 |