SMC Diode Solutions
Prodotto No:
ST10100
Produttore:
Pacchetto:
TO-220AC
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 100V TO220AC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.7125
$0.7125
10
$0.6175
$6.175
100
$0.4275
$42.75
500
$0.357162
$178.581
1000
$0.303972
$303.972
2000
$0.270722
$541.444
5000
$0.256472
$1282.36
10000
$0.237481
$2374.81
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 462pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 750 mV @ 10 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | - |