SMC Diode Solutions
Prodotto No:
ST1545S
Produttore:
Pacchetto:
TO-277B
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 45V TO277B
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.684
$0.684
10
$0.5947
$5.947
100
$0.41192
$41.192
500
$0.344185
$172.0925
1000
$0.292914
$292.914
2000
$0.26088
$521.76
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800 µA @ 45 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 590 mV @ 15 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | - |
| Base Product Number | ST1545 |