SMC Diode Solutions
Prodotto No:
ST2045AX
Produttore:
Pacchetto:
R-6
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 45V R-6
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9975
$0.9975
10
$0.8189
$8.189
100
$0.637165
$63.7165
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | R-6 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.2 mA @ 45 V |
| Series | - |
| Package / Case | R-6, Axial |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 20 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | - |
| Base Product Number | ST2045 |