SMC Diode Solutions
Prodotto No:
ST5100S
Produttore:
Pacchetto:
TO-277B
Batch:
-
Descrizione:
100V, 5A, TO-277B, ULTRA LOW VF
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.418
$0.418
10
$0.323
$3.23
100
$0.1938
$19.38
500
$0.179436
$89.718
1000
$0.122008
$122.008
2000
$0.112328
$224.656
5000
$0.107654
$538.27
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 245pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 120 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 750 mV @ 5 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 5A |
| Base Product Number | ST5100 |