STMicroelectronics
Prodotto No:
ST901T
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
TRANS NPN DARL 350V 4A TO220
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.577
$1.577
10
$1.41455
$14.1455
100
$1.13677
$113.677
500
$0.934002
$467.001
1000
$0.77388
$773.88
2000
$0.720508
$1441.016
5000
$0.693823
$3469.115
10000
$0.669655
$6696.55
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 20mA, 2A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 350 V |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Power - Max | 100 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1800 @ 2A, 2V |
| Base Product Number | ST901 |