Sanken Electric USA Inc.
Prodotto No:
STA302A
Produttore:
Pacchetto:
8-SIP
Batch:
-
Descrizione:
TRANS 3PNP DARL 50V 4A 8SIP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$4.503
$4.503
10
$3.7791
$37.791
100
$3.057005
$305.7005
500
$2.717304
$1358.652
1000
$2.326692
$2326.692
2000
$2.190833
$4381.666
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 10mA, 3A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | 8-SIP |
| Series | - |
| Transistor Type | 3 PNP Darlington (Emitter Coupled) |
| Package / Case | 8-SIP |
| Power - Max | 3W |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 3A, 4V |
| Base Product Number | STA302 |