Sanken Electric USA Inc.
Prodotto No:
STA403A
Produttore:
Pacchetto:
10-SIP
Batch:
-
Descrizione:
TRANS 4NPN DARL 100V 4A SIP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 100V @ 10mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100V |
| Supplier Device Package | 10-SIP |
| Series | - |
| Transistor Type | 4 NPN Darlington (Quad) |
| Package / Case | 10-SIP |
| Power - Max | 4W |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 2A, 4V |
| Base Product Number | STA403 |