Sanken Electric USA Inc.
Prodotto No:
STA471A
Produttore:
Pacchetto:
10-SIP
Batch:
-
Descrizione:
TRANS 4NPN DARL 60V 2A 10SIP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.4035
$2.4035
10
$1.99785
$19.9785
100
$1.590395
$159.0395
500
$1.345694
$672.847
1000
$1.141805
$1141.805
2000
$1.08472
$2169.44
5000
$1.043936
$5219.68
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 2mA, 1A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V |
| Supplier Device Package | 10-SIP |
| Series | - |
| Transistor Type | 4 NPN Darlington (Quad) |
| Package / Case | 10-SIP |
| Power - Max | 4W |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 2000 @ 1A, 4V |
| Base Product Number | STA471 |