SMC Diode Solutions
Prodotto No:
STB2045C
Produttore:
Pacchetto:
D2PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.8835
$0.8835
10
$0.7258
$7.258
100
$0.564585
$56.4585
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 mA @ 45 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 10 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | STB2045 |