STMicroelectronics
Prodotto No:
STBR3012G2-TR
Produttore:
Pacchetto:
D2PAK HV
Batch:
-
Descrizione:
DIODE GP 1.2KV 30A D2PAK HV
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.565
$2.565
10
$2.1565
$21.565
100
$1.74458
$174.458
500
$1.550704
$775.352
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK HV |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 1200 V |
| Series | ECOPACK®2 |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 30 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Base Product Number | STBR3012 |