STMicroelectronics
Prodotto No:
STBR6008WY
Produttore:
Pacchetto:
DO-247
Batch:
-
Descrizione:
DIODE GEN PURP 800V 60A DO247
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$5.396
$5.396
10
$4.52675
$45.2675
100
$3.661965
$366.1965
500
$3.255099
$1627.5495
1000
$2.787186
$2787.186
2000
$2.624432
$5248.864
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-247 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 800 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | DO-247-2 (Straight Leads) |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 60 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 800 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 60A |
| Base Product Number | STBR6008 |